XXXIV Niedziela Zwykła - 21.11.2021

1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczęcie Adwentu.

2. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła – paniom: Władysławie Grzesiak, Magdalenie Duraj, Katarzynie Matys, Teresie Ryczkowskiej, Paulinie Piotrkowskiej oraz Arturowi Piotrkowskiemu. Również podziękowanie dla pana Zbigniewa Stelmacha za prace na rzecz kościoła.

3. Koordynatorowi Światowego Dnia Ubogich przekazano zebrane w ubiegłym tygodniu ofiary w kwocie 624,68 zł. Natomiast Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski - abp Stanisław Gądecki zwraca się z apelem, by dzisiaj po Mszach św. przeprowadzić kwestę przy kościołach i przekazać ofiary za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz pomocy migrantom. Bóg zapłać za ofiary.

4. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o 7.00, w pozostałe dni o 17.00.

5. W środę po Mszy św. – modlitwa - wypominki roczne. W piątek i sobotę o 16.30 modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami jednorazowymi. W piątek zapraszam do modlitwy Róże Różańcowe Mężczyzn. Zelatorów proszę o podanie imion i nazwisk zmarłych z Róży.

6. Zachęcam do nabycia pięknego albumu o naszej i okolicznych parafiach, jako prezent – pamiątkę. Cena albumu 99,00 zł.

7. W najbliższą sobotę po Mszy św. zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca – składka inwestycyjna przeznaczona jest na wyminę rynien.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły:

• o ks. Janie Masze
  • do gazety dołączona jest płyta z filmem dokumentalnym o losach ogłoszonego wczoraj błogosławionym – ks. Jana Machy

10. Na stoliczku z gazetami jest do nabycia w cenie 8 zł - nowy numer czasopisma dla najmłodszych „Staś”.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosława Królikowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne odpoczywanie...

12. Z kalendarza liturgicznego:

• Poniedziałek -      św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej
  • Środa -                św. Andrzeja kapłana i Towarzyszy, męczenników wietnamskich
  • Czwartek -           św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy życzenia opieki Matki Najświętszej.